Nejlepsi tablo 2010

Kolotoč Vídeňka Road

8.G 2009/2010, Gymnázium, Brno, Vídeňská 47

Milý Fanoušku,
díky za přízeň a navštívení těchto stránek.

Vítej v průvodci historií našeho tabla, kde Tě seznámíme s tím, jak vlastně přišlo na svět a jak vykvetlo do krásy.

Na počátku všeho byla naše bezedná láska k nehynoucí kapele Beatles. A taky tak trochu snaha vymyslet jednoduché tablo, které bude mít nápad a které půjde bez problémů vyrobit. A tehdy se nám vkradla na mysl jedna z nejslavnějších fotek na obalu alb. Fotka, kterou jsme se neinspirovali jako první ani jako poslední:). Legendární fotografie z obalu posledního společného studiového alba nesmrtelných Brouků – Abbey Road.

The Beatles - Abbey Road

První verze našeho alba tedy zůstala do značné míry věrná předloze, až na to, že jsme hodlali přechod mírně protáhnout, aby se nás na něj vešlo 30.

Problém vyvstal ve chvíli, když jsme začali diskutovat o reálných rozměrech tabla a pomalu ale jistě si začali uvědomovat, že si ani moc nejsme jistí, zda-li by se vůbec do nějaké výlohy na šířku vešlo. A tehdy někoho osvítil nápad, což aby bylo tablo pohyblivé, čímž by se celková šířka tabla značně zkrátila.

Následovala přibližně tato řada proměn:

Vývojové fáze tabla

Konečná podoba tabla, jak jej od 28.4.2010 můžete vidět ve výloze kadeřnictví Střihoruký Edward na Dominikánském náměstí 6/7, vznikla za týmové spolupráce celé třídy, hlavně co se nápadů týče.:)

Kolotoč Vídeňka Road ve finální podobě

Speciální díky ale určitě patří Evči a Magdě, největším organizátorkám celého výrobního procesu, panu Cíchovi, hlavnímu architektovi, a Štěpánovi, který dokázal tablo zprovoznit pomocí starého gramofonu, na kterém si někdo dost možná Abbey Road pouštěl.

Další díky putují Střihorukému Edwardovi za umožnění vystavení tabla ve výloze, která je mu přesně na míru, a největší dík patří samozřejmě Beatles, které jsme vždy milovali a milovat budeme.:)

počítadlo.abz.cz

Copyright © 2010, M. Kovář